Sıradan küçük bir kız. Hayatı çok rutin.. yaşadığı semt, ilkokulu, apartmanları. Anne babasıyla özel bir anısı bile yok; bildiğin anne baba işte. Hayalleri yok. Sanki hayatla arasında bir tarafsız bölge var. Belki biraz kızgınlıklar, küskünlükler. O da önemli değil; kendi bile önemsemezken kim fark edecek?

***

Bir genç kız. Her şeyden çok sıkılmış. Bir ucu anlamsızlıklarda, öteki ucu hayatın dibini arıyor. İçinden kopana tutkun. Kendinden tuhaf bir tat alıyor. Bohemi arıyor.

***

Bir genç kadın. Keyifli bir eş. Sessiz ama güçlü. Sadece gerektiği zaman sözünü söyleyen. İyi bir partner.. her şeyde. Seyahat, masa, kötü hissedilen anlar, sohbetler..

***

Akıllı bir kadın. Kocasının tuhaflıklarını içine çekip yok eden. Akışa hâkim. Göz yumması gerektiği yerde ketum, tartışması gerektiği zaman neredeyse hırçın.

***

Bir anaç kadın. ‘Tiger mum’. Akıllı, kovalayıcı, iddialı, savunmacı, koruyucu. Çocuğunun yakın takibinde. Hayat amacı bu gibi.

***

Olgun bir kadın. Hayatın farkında. Algısı açık. Biraz kırgın, biraz yorgun. İçinde uyanmış bir ben var. Hem kabulü yüksek, hem isyan duygusu.

***

Onlar aynı insan.